Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Konsolosluğu tarafından başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olan hazırlanmış olan Yunanistan Vize Başvuru Formu dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Formun doldurulması aşamasında herhangi bir hata yapılması başvurunun konsolosluk tarafından reddedilmesine neden olabilmektedir.

Başvuru formu içerisinde kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, seyahat amacı gibi sorular bulunmaktadır. Yunanistan vizesi başvuru aşamasında doldurulması gereken form içerisinde yer alan sorulara eksiksiz ve gerçeğe uygun yanıtlar verilmesi gerekmektedir. Yunanistan vizesi başvuru sürecinde teslim edilen diğer gerekli evraklar ile vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara verilen yanıtların birbirleri ile tutarlılık göstermesi gerekmektedir.

Vize başvuru formu ve konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle herhangi bir eksik, yanlış ya da tutarsız yanıt içermesi başvurunuzun ret sonucu almasına ya da başvuru dosyasının iade edilmesine neden olabilmektedir. Başvuru formunun büyük harflerle, anlaşılır, okunaklı ve tükenmez kalemle doldurulmuş olması gerekmektedir. Başvuru formu başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. 18 yaşından küçük vize başvuru sahiplerine ait başvuru formları eksiksiz olarak doldurulduktan sonra her iki ebeveyn tarafından imzalanmış olmalıdır.

Yunanistan Vize Başvuru Formunu İndirmek İçin

  • Yunanistan Schengen Vize Başvurusu Formu linkine tıklayınız.
  • Form açıldığında formu bilgisayarınıza kaydediniz.
  • Linkin üzerinden farenizin sağ tuşuna basınız.
  • Açılan listeden Bağlantıyı Farklı Kaydet seçeneğine tıklayınız.

Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu (Türkçe - Yunanca)

Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu (İngilizce)

Vize başvuru formu doldurulması aşamasında yapılan herhangi bir hata vize başvurusunun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru formunun Türkçe olarak doldurulması halinde Türkçe karakter kullanılmasında sakınca bulunmamaktadır. Vize başvuru formunu doldurmadan Yunanistan vize başvurusunda bulunulması mümkün değildir.

Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezleri vize başvuru formu doldurulması aşamasında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Başvuru formu şahsen doldurabilir ya da herhangi bir hata yapmamak adına akredite vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Başvurunun konsolosluk tarafından değerlendirilmesi ve onaylanması aşamasında formun doğru ve anlaşılır şekilde doldurulmuş olması oldukça önem arz etmektedir.

Lütfen Dikkat:

Vize Başvuru Formu PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader'a ihtiyaç olacaktır.

Download Adobe Acrobat Reader