Yunanistan Büyükelçiliği ve Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapa

10 Kasım 2020, Salı

Türkiye’de hizmet veren Yunanistan temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Yunanistan’ın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü işlem yapmayacaktır. Yunanistan Konsolosluğu’nda yapılan duyuruya göre; Yunanistan Başkonsolosluğu, Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Fahri Konsoloslukları Türkiye’de ve Yunanistan’da resmi tatil olarak ilan edilen Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak.

 

Yunanistan Konsolosluğu’ndan yapılan açıklamaya göre Yunanistan Büyükelçiliği, Yunanistan Başkonsolosluğu, Yunanistan Konsoloslukları ve Yunanistan Fahri Konsoloslukları aşağıdaki tarihlerde hizmet veremeyecektir.

 

24 Aralık              Noel Tatili olması nedeniyle Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsoloslukları kapalı olacaktır.

25 Aralık              Noel Tatili olması nedeniyle Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsoloslukları kapalı olacaktır.

31 Aralık              Yeni Yıl Tatili nedeni ile Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsoloslukları hizmet vermeyecektir.

 

Not: 1 Ocak 2021 Cuma günü Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsoloslukları hizmet vermeyecektir.

 

Yunanistan Büyükelçiliği ve Konsoloslukları vize işlemleri ve Konsolosluk işlemleri
 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye oturum izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları, vize süreçleri ya da konsolosluk işlemleri için yapacakları başvurularından önce Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsolosluklarının resmi tatil günlerini gözden geçirmelidir.