Taksim İstiklal Girit Günleri

 

9 Mayıs, Avrupa Günü vesilesiyle, İstanbul’daki AB'ye ülke üyelerin konsloloslukları ve Ankara’daki  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu,  İstiklal Caddesi boyunca AB Sokak Festivali’ni (EU Street Festival) düzenleniyorlar. Festival’ e bütün AB ülke üyelerini temsil edecek olan müzik, tiyatro ve dans grupları katılacaktır.
 
Girit, Aya Nikola şehrinin, Yunan Lisesi dans grubu ve Girit’ten müzisyenler Avrupa Günü kutlamasında Yunanistan’ı temsil edecek. Yunan gelenek ve kültürünü tanıtmak amacıyla 1977 yılında kurulan Yunan Lisesi dans grubu,  bugün Yunanistan’ın içinde ve dışında 65 şubeye sahiptir.
 
Yunan dans grubu  9 Mayıs Cuma günü saat 14.00‘da Galatasaray Lisesi önünde sahneye çıkacaktır.

9 Mayıs, Avrupa Günü vesilesiyle, İstiklal Caddesi boyunca AB Sokak Festivali (EU Street Festival) düzenlenmektedir. Festival’ e AB ülke üyelerini temsil edecek müzik, tiyatro ve dans grupları katılacaktır.

Girit, Aya Nikola kentinin, Yunan Lisesi dans grubu ve  bazı Girit müzisyenleri Avrupa Günü kutlamasında Yunanistan’ı temsil edecek. Yunan gelenek ve kültürünü tanıtmak amacıyla 1977 yılında kurulan Yunan Lisesi dans grubu,  bugün Yunanistan’ın içinde ve dışında 65 şubeye sahiptir.

Yunan dans grubu  9 Mayıs Cuma günü saat 14.00‘da Galatasaray Lisesi önünde sahneye çıkacaktır.

Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.gr